Postopek delovanja in uporabe stroja za lasersko rezanje

- 2023-05-31-

XT Laser - laserski rezalni stroj

Obvladajo delovanje strojev za lasersko rezanje, lahko bolje izpolnjujejo dnevne proizvodne potrebe. Delovanje laserskih rezalnih strojev je razdeljeno na strojno in programsko opremo. Strojna oprema se osredotoča predvsem na ostrenje. Pri ostrenju vsi deli telesa ne smejo ovirati laserske poti, pazite na opekline. Programska oprema: Obstaja specializirana programska oprema za stroje za lasersko rezanje, ki se lahko uporabljajo v povezavi z običajnimi programi za načrtovanje, kot so CAD, Photoshop itd. Delovanje nekaterih delov stroja je zelo podobno, vključno s prilagajanjem optične poti, prilagajanjem goriščne razdalje in druge operacije strojne opreme (bodite pozorni na varnost med delovanjem, pazite na optično pot laserja in ne uporabljajte optične poti). Vendar pa so v programskem delu nastavljeni različni parametri glede na različne materiale, ki jih je treba obdelati. Brez strokovnega usposabljanja osebja je res dolgotrajno samostojno raziskovanje, zato ne razumete laserskih strojev. Najbolje je, da dobro razumete, kako delati s proizvajalcem. na primerXT Laser, proizvajalec laserskih rezalnih strojev srednje in nizke moči, bo strankam med postopkom namestitve po nakupu stroja zagotovil individualno usposabljanje. Spodaj je kratek seznam delovnih postopkov za stroje za lasersko rezanje.


Koraki postopka delovanja stroja za lasersko rezanje so naslednji:

1. Upoštevajte splošne varnostne postopke delovanja rezalnega stroja. Za zagon laserja dosledno upoštevajte program za zagon laserja.

2. Operater mora opraviti usposabljanje, seznaniti se s strukturo in delovanjem opreme ter obvladati ustrezno znanje o operacijskem sistemu.

3. Nosite delovno zaščitno opremo v skladu s predpisi in v bližini laserskega žarka nosite zaščitna očala, ki ustrezajo predpisom.

4. Ne obdelujte materiala, dokler ni jasno, ali ga je mogoče obsevati ali segreti z laserjem, da se izognete morebitni nevarnosti nastanka dima in hlapov.

5. Ko oprema deluje, operaterji ne smejo zapustiti svojih položajev ali zaupati nekomu, da skrbi zanje brez pooblastila. Če je res potrebno oditi, je treba stroj izklopiti ali izklopiti stikalo za napajanje.

6. Gasilni aparat imejte na dosegu roke; Izklopite laser ali zaklop, ko ne obdelujete; Ne postavljajte papirja, blaga ali drugih vnetljivih materialov v bližino nezaščitenih laserskih žarkov.

7. Ko se med obdelavo odkrijejo kakršne koli nepravilnosti, je treba stroj nemudoma zaustaviti, napake nemudoma odpraviti ali o tem obvestiti nadzornika.

8. Laser, postelja in okolica naj bodo čisti, urejeni in brez oljnih madežev ter zložite obdelovance, plošče in odpadne materiale v skladu s predpisi.

9. Pri uporabi plinskih jeklenk je pomembno, da se izognete poškodbam varilnih žic, da preprečite nesreče zaradi puščanja. Uporaba in prevoz plinskih jeklenk morata biti v skladu s predpisi o nadzoru plinskih jeklenk. Plinskih jeklenk ne izpostavljajte neposredni sončni svetlobi ali v bližini virov toplote. Pri odpiranju ventila steklenice mora upravljavec stati ob strani šobe steklenice.

10. Med vzdrževanjem upoštevajte varnostne predpise za visoko napetost. Upoštevajte predpise in postopke za vzdrževanje vsakih 40 ur delovanja ali vsak teden, vsakih 1000 ur delovanja ali vsakih šest mesecev.

11. Po zagonu stroja je treba stroj ročno zagnati pri nizki hitrosti v smereh X in Y, da preverite in potrdite morebitne nepravilnosti.

12. Po vnosu novega programa obdelovanca ga najprej preizkusite in preverite njegovo delovanje.

13. Pri delu bodite pozorni na delovanje obdelovalnega stroja, da se izognete nesrečam, ki jih povzroči rezalni stroj, ki gre izven efektivnega območja premikanja, ali trčenju med obema strojema.

14. Programiranje postavitve, ki je korak postavitve obdelovanca, ki ga je treba izrezati, v pločevino z virtualno postavitvijo, s čimer zagotovimo, da ne bo izrezan.

15. Dvignite desko in naložite material. V tem koraku je pomembno, da materiale postavite čim bolj naravnost, sicer bo težko poravnati robove.

16. Zamenjajte lasersko glavo in druge dodatke glede na debelino plošče. Različne debeline plošč ustrezajo različnim laserskim glavam.

17. Iskanje robov in rezanje parametrov.

Zgoraj so v bistvu trenutni koraki laserskega delovanja. Če vam še vedno ni jasno, je priporočljivo, da se neposredno posvetujete s proizvajalcem stroja za lasersko rezanje.