Prednosti laserskih rezalnih strojev

- 2023-08-01-

XT Laser - laserski rezalni stroj

Kakšne so prednosti laserskih rezalnih strojev? Zakaj večina proizvajalcev kovin zdaj uporablja stroje za lasersko rezanje? V trenutni industriji strojev za lasersko rezanje vlaken se veliki proizvajalci na skrivaj igrajo igrice in se soočajo s številnimi tveganji. Uspeh vodi v uspeh, neuspeh pa v izginotje na trgu. Danes se s poudarkom na kakovosti izdelkov spreminja povpraševanje po kupcih, ki lahko kupijo stroje za lasersko rezanje. Personalizirano povpraševanje po opremi spodbuja trg, enostavnost upravljanja z opremo pa je postala eden od dejavnikov nakupa. Nato analizirajmo aplikacije in prednosti laserskih rezalnih strojev.


Stroj za lasersko rezanje uporablja zrcalo za fokusiranje, da usmeri laserski žarek na površino materiala, zaradi česar se material stopi. Hkrati se stisnjen plin, ki je koaksialno z laserskim žarkom, uporablja za odpihovanje staljenega materiala, zaradi česar se laserski žarek premakne glede na material po določeni poti in tako oblikuje določeno obliko rezalnega šiva.

Področja uporabe laserskih rezalnih strojev

Različne proizvodne in predelovalne industrije strojev vključujejo strojna orodja, inženirske stroje, proizvodnjo električnih stikal, proizvodnjo dvigal, žitne stroje, tekstilne stroje, proizvodnjo lokomotiv, kmetijske in gozdarske stroje, prehrambene stroje, posebna vozila, proizvodnjo naftnih strojev, opremo za varstvo okolja, gospodinjske aparate proizvodnja velikih motornih silikonskih jeklenih pločevin itd.

Pomembne prednosti laserskih rezalnih strojev

1. Visoka natančnost: natančnost pozicioniranja do 0,05 mm, ponavljajoča se natančnost pozicioniranja do 0,02 mm

2. Ozka reža: Laserski žarek se fokusira v zelo majhne svetlobne točke, pri čemer se doseže visoka gostota moči v žarišču. Material se hitro segreje do točke uparjanja, z izhlapevanjem pa nastanejo luknje. Ko se žarek svetlobe premika linearno z materialom, luknje neprestano tvorijo ozke reže. Širina reza je običajno 0,10-0,20 mm.

3. Gladka rezalna površina: rezalna površina je brez robov, površinska hrapavost reza pa je na splošno nadzorovana v okviru Ra12,5.

4. Hitra hitrost: hitrost rezanja lahko doseže 10 m/min, največja hitrost pozicioniranja pa lahko doseže 70 m/min, kar je veliko hitreje od hitrosti rezanja žice.

5. Dobra kakovost rezanja: brezkontaktno rezanje, z minimalnim toplotnim vplivom na rezalni rob in skoraj brez toplotne deformacije obdelovanca, pri čemer se popolnoma izognemo zrušitvi robov, ki nastanejo med prebijanjem in striženjem materiala. Na splošno ni potrebe po sekundarni obdelavi rezalnega šiva.

6. Brez poškodb obdelovanca: laserska rezalna glava ne bo prišla v stik s površino materiala, kar zagotavlja, da obdelovanec ni opraskan.

7. Ne vpliva na trdoto materiala, ki ga režete: Laser lahko obdeluje jeklene plošče, nerjavno jeklo, plošče iz aluminijevih zlitin, trde zlitine itd. in lahko izvaja rezanje brez deformacij ne glede na trdoto.

8. Ne vpliva na obliko obdelovanca: Laserska obdelava ima dobro fleksibilnost, lahko obdeluje katero koli obliko in lahko reže cevi in ​​druge nepravilne materiale.

9. Prihranek naložbe v kalupe: Laserska obdelava ne zahteva kalupov, ne zahteva porabe kalupov, ne zahteva popravila kalupov, prihrani čas zamenjave kalupov, s čimer prihrani stroške obdelave in zmanjša proizvodne stroške, še posebej primerno za obdelavo velikih izdelkov.